Results 1 to 20 of 48

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Member tcesni's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Smith Mountain Lake, VA and a cottage in Ontario
    Posts
    13,485
    #1
    I buy a large freshly made pepperoni pizza at our Food Lion for $8.99. Sometimes there are on sale for $7.99. There’s plenty of meat on the pie but I have to add more cheese. 10 minutes in the oven.

  2. Testing
  3. Member
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    at the lake
    Posts
    5,509
    #2
    Quote Originally Posted by tcesni View Post
    I buy a large freshly made pepperoni pizza at our Food Lion for $8.99. Sometimes there are on sale for $7.99. There’s plenty of meat on the pie but I have to add more cheese. 10 minutes in the oven.
    good example of what I call spending hygiene! So much of our spending is on things that don't matter, could be eliminated or in this example could reduce price.
    2024 Phoenix 818
    2024 merc 175 pro xs 3B411947